top of page

JOSEPH PILATES

Vücudumuz, ruhsal ve fiziksel sağlığımızın yansımasıdır. Joseph Pilates,

'mutluluğun ilk şartı fiziksel açıdan mutlu olmaktır' der.

PILATES MAT
MANUEL TERAPİ VE REHABİLİTASYON

PILATES MAT

Mat pilates; zaman zaman miniball ve therabant da kullanılarak, bölge bölge kasları çalıştıran, ayakta ve yerde yapılan hareketler dizisidir. Mat üzerinde yapılan bu hareketler kas dokusunu güçlendirirken aynı  zamanda doğru nefes almayı ve zihinsel konsantrasyonu  da destekler, vücut dayanıklılığını, kemik yoğunluğunu ve eklemlerin hareket kabiliyetini arttırır.

DSC_6229.JPG
DSC_6215.JPG
DSC_6222.JPG
DSC_6224.JPG

PILATES REFORMER

Reformer; basit bir ahşap çerçeve, hareketli bir araba, çeşitli dirençteki yaylar, bir ayak barı ve kayışlar kullanılarak yapılmış bir egzersiz aletidir.

Yaylar, makaralar ve diğer ekipmanlar, kas yapımına çeşitli açılardan etkide bulunur ve özellikle iç kas sistemini çalıştırır. Böylece doğru pozisyon, duruş ve optimum hareket mekaniği elde edilir.

İyi planlanmış kişiye özel program ile istenilen sonuca kısa sürede ulaşılır.

Ücretsiz tanıtım dersi için bizi arayın...

IMG_8445.JPG
IMG_8450.JPG
_IMG_8457.JPG
_IMG_8421.JPG

HAMİLE PILATESİ

Hamilelik hassas bir süreçtir. Erken doğum ve düşük riski yoksa ruh ve beden sağlığı için spor yapılmalıdır. Bunun için pilates en uygun egzersiz yöntemidir. Kardiyo yükü azdır. Karın, bacak ve kol kaslarını güçlendirir. Pilates, denge ve nefes kontrolünü sağlar, kişi kendini güvende hisseder. Spor yaparak hamileliğin sağlıklı devam etmesi, doğumun sağlıklı yapılması ve doğum sonrası eski forma hızla kavuşulması sağlanır. Düzenli olarak haftada 2 veya 3 gün deneyimli bir eğitmenle yapılmalıdır.

IMG-20150224-WA0005.jpg
IMG-20150224-WA0003.jpg
IMG-20150224-WA0001.jpg
IMG-20150224-WA0004.jpg

CHAIR

Joseph Pilates'İn 1940'larda geliştirdiği ve tasarladığı Chair; reformer veya mat çalışmalarından sonra kuvvet, esneklik ve stabilizasyon özelliklerini geliştirmek için kullanılmaktadır. Ayrıca Chair antrenmanları, çeşitli varyasyonlar ve basamaklarla, tüm kas dengesizliklerini düzelterek hareketliliği geliştirir.

Genç, yaşlı, hamile, osteoporoz, yüksek tansiyon ve sinüzit problemi olan kişilerle, Chair üzerinde uygun egzersizler yapılabilir.

IMG_7499.JPG
IMG_7565.JPG
IMG_7495.JPG
IMG_7503.JPG

MANUEL TERAPİ VE REHABİLİTASYON

İsveç Ortopedik Manuel Therapi Teknikleri kullanılarak;

  • Cerrahi müdahaleyi gerektirmeyen, spazm ve postür bozukluğundan kaynaklanan boyun-sırt-bel problemlerinin, masaj-streching ve kuvvetlendirme teknikleri bir arada kullanılarak ağrılı durumlarının giderilmesi.

  • Cerrahi müdahaleyi gerektirmeyen, yumuşak doku zedelenmeleri, adele-tendon yaralanmaları ve adele spazmlarının ağrılı durumlarının giderilmesi ve rehabilitasyonu.

  • Ameliyat sonrası doktorundan aldığı program doğrultusunda, eklem rahatsızlıkları ağrılarının giderilmesinden sonra rahatsız olan bölgelerin kuvvetlendirilerek hareket kabiliyetinin geliştirilmesi.

PILATES REFORMER
HAMILE PILATESİ
CHAIR
bottom of page